Slide

Musher Junior

Kód: Mush3j1
4 818,00 Kč

vlastnosti zážitku

Po instruktáži, ve které Vaše dítě zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkouší jízdu na saních tažených saňovými psy. Po celou dobu Junior sedí v saních a jede se spřežením o šesti, až osmi psech. Junior je celou dobu pod dozorem zkušeného mushera, který řídí spřežení a dohlíží na průběh jízdy. Musher je plně odpovědný za správnost provedení jízdy. V případě zájmu může Junior část jízdy stát vzadu s musherem a vyzkoušet si řízení saní.  

    

krátký popis zážitku

Po setkáni v Pece pod Sněžkou u spodní stanice vleku Javor budete sněžným skútrem dopraveni do místa začátku jízdy, kde se seznámíte s našimi psy. Pracujeme s Alaskan huskies a European huskies, kteří byli vyšlechtěni na Aljašce a v Norsku pro dlouhé traily v divočině. Jejich chuť pracovat v zápřahu, nenáročnost a nekonfliktnost je opravdu obdivuhodná. Zasvětíme Vás do mushingu a provedeme instruktáž o jízdě se psím spřežením. Poté si vyzkoušíte přípravu psů k jízdě připravení saní a zápřah. Pak vyrazíme na asi 15 - 20 km dlouhou vyjížďku po Krkonoších. Po návratu provedete napojení psů, úklid saní a psů a budete odvezení zpět do Pece pod Sněžkou sněžným skútrem.  

 

délka celé akce a časové rozložení                            

transport 15 minut
zahajovací instruktáž, zapřažení 1 hodina
jízda okruh 15 - 20 km 1 hodina 15 min 
napojení, ukončení transport 30 minut
celkem 3 hodiny

v ceně je zahrnuto

  • transport skútrem do místa konání zážitku a zpět pro obdarovanou a doprovodnou osobu
  • tříhodinový program se psy popsaný výše
  • fotografie z průběhu celého zážitku na flash disku

 

doba konání   - prosinec - březen (dle sněhových podmínek)

místo konání   - Krkonoše - Pec pod Sněžkou  

objednávka     - formulářem pro poptávku volného termínu ZDE

zvláštní ujednání (výstroj, doporučení atd.)

Jízdy jsou dostupné téměř pro každého. Váha max. 120kg, věk není limitující.

Doporučujeme - zimní teplé oblečení, rukavice, zimní boty do hlubokého sněhu, sluneční nebo     lyžařské brýle. Nedoporučuje se drahé a nové oblečení.